بانک خوب سرمایه است

   
 
  • کارتخوان مبتنی بر موبایل (MPOS)

   MPOS پایانه فروشی است که جهت انجام عملیات فروش و دریافت وجه از طریق کارت بانکی خریداران از دستگاه تلفن همراه فروشنده استفاده می‌نماید و کلیه خدمات مشابه مانند دستگاه‌های پایانه فروش (POS) را ارائه می‌دهد. در این محصول جدید، فروشنده می‌تواند با افزودن یک قطعه سخت‌افزاری (شیار کارتخوان) و نصب نرم‌افزار مربوطه، از تلفن‌ همراه هوشمند خود به‌عنوان دستگاه کارتخوان در راستای سهولت قابل‌توجه در پرداخت‌های الکترونیکی و گسترش کسب‌وکارهای سیار استفاده نماید. دستگاه‌های MPOS برای هدایت تراکنش به مرکز شارک از بستر اینترنت تلفن همراه فروشنده استفاده نموده و نحوه ارتباط تلفن همراه فروشنده با سخت‌افزار کارتخوان بر بستر ارتباطی تلفن بلوتوث است.

   نحوه عملکرد دستگاه به‌صورت خلاصه به این صورت است که پس از عبور کارت بانکی از شیار آن، دارنده کارت میزان مبلغ موردنظر و رمز کارت مربوطه را در نرم‌افزار نصب‌شده روی تلفن همراه وارد و عملیات پرداخت صورت می‌گیرد و در صورت تمایل، دارنده کارت می‌تواند با وارد نمودن شماره موبایل خود در نرم‌افزار نصب‌شده، علاوه بر پیامک پرداخت وجه از طرف بانک، رسید پرداخت وجه را به‌صورت پیامکی از طرف سامانه MPOS نیز دریافت نماید لازم به ذکر است به لحاظ موارد امنیتی شماره موبایل واردشده از سوی دارنده کارت جهت دریافت رسید پرداخت، در هیچ قسمتی از نرم‌افزار مربوطه و یا تلفن همراه پذیرنده ذخیره نمی‌گردد.

   متقاضیان دریافت دستگاه MPOS می‌توانند درخواست خود را به یکی از شعب بانک سرمایه ارائه و نسبت به دریافت دستگاه و از خدمات و امکانات آن استفاده و بهره‌مند شوند.

کلیه حقوق متعلق به بانک سرمایه است