بانک خوب سرمایه است

   
 
  • کارت اعتباری
   • معرفی کارت:

    کارت اعتباری سرمایه نوعی کارت بانکی از نوع اعتباری (Credit) است که دارنده آن می‌تواند از محل اعتباری که به وی تخصیص داده شده است و حداکثر به‌اندازه سقف اعتبار کارت، بهای کالا و خدمات مورد نیاز خود را از طریق پایانه‌های فروشگاهی(POS) یا درگاه‌های پرداخت اینترنتی(IPG) پرداخت کند. بر اساس فرآیند صدور این نوع از کارت‌ها، پس از تشکیل پرونده اعتباری و مراحل اجرایی فرآیند صدور کارت اعتباری، امکان صدور و دریافت کارت اعتباری به‌صورت آنی در تمامی شعب بانک سرمایه وجود دارد و دارنده کارت می‌تواند نسبت به خرید کالا و خدمات اقدام نماید.

   کارت اعتباری
   • قوانین:

    این نوع از کارت در انواع زیر صادر می‌شوند:

    • کارت اعتباری طلایی‌رنگ تا سقف پانصد میلیون ریال (500.000.000) ریال
    • کارت اعتباری نقره‌ای‌رنگ تا سقف سیصد میلیون ریال (300.000.000) ریال
    • کارت اعتباری برنزی رنگ تا سقف یکصد میلیون ریال (100.000.000) ریال

    تا زمان عدم استفاده از کارت اعتباری، دارنده کارت هیچ‌گونه تعهدی به بانک نخواهد داشت و در صورت استفاده از کارت اعتباری و ایجاد تعهدات برای دارنده آن، امکان تسویه مطالبات به یکی از دو روش ذیل وجود دارد:

    • تسویه مطالبات به‌صورت نقدی و طی بازه زمانی حداکثر 37 روز از تاریخ صدور کارت
    • تسویه مطالبات از طریق اعطای تسهیلات در قالب عقد مرابحه به دارنده کارت

    در صورت درخواست مشتری مبنی بر بازپرداخت تسهیلات مرابحه به‌صورت دفعتاً واحده، حداکثر مدت‌زمان بازپرداخت 12 ماه می‌باشد. همچنین در صورت درخواست مشتری مبنی بر بازپرداخت تسهیلات مرابحه به‌صورت تقسیطی، حداکثر مدت‌زمان بازپرداخت 36 ماه می‌باشد.

    حداکثر مدت‌زمان استفاده از کارت اعتباری مطابق با تاریخ انقضای کارت می‌باشد. لیکن دوره بازپرداخت تسهیلات ناشی از آن می‌تواند تا پس از پایان دوره اعتبار کارت نیز، ادامه یابد. کارت اعتباری دارای ویژگی گردان است و بدین معنا می‌باشد که در صورت پرداخت بدهی مربوط به هر دوره، آن بخش از مبلغ پرداختی که صرف اصل بدهی شده است، مجدد به اعتبار کارت افزوده می‌شود.

    امکان دریافت صورتحساب، مانده اعتبار و تسویه بدهی کارت‌های اعتباری یا پرداخت اقساط تسهیلات کارت اعتباری از طریق «اینترنت بانک سرمایه»، «دستگاه‌های خودپرداز سرمایه» و «شعب بانک» برای دارنده کارت اعتباری نیز وجود دارد.

    ضوابط مربوط به صدور و بهره‌برداری از کارت اعتباری

    • هر فرد در شبکه بانکی مجاز به دریافت کارت اعتباری تا سقف 500 میلیون ریال می‌باشد.
    • هر مشتری صرفاً مجاز به دریافت یک کارت اعتباری از هر بانک می‌باشد و دریافت کارت‌های متعدد از چند بانک منوط به رعایت سقف کارت اعتباری (پانصد میلیون ریال) می‌باشد.
    • مانده اعتبار کارت اعتباری، صرفاً برای خرید کالا از طریق پذیرنده‌ها و درگاه‌های پرداخت اینترنتی قابل‌استفاده بوده و تراکنش‌های مالی دیگر نظیر برداشت وجه، انتقال وجه و... از طریق کارت مزبور میسر نمی‌باشد.

    متقاضیان دریافت «کارت اعتباری سرمایه» می‌توانند با مراجعه به شعب بانک و تشکیل پرونده اعتباری درخواست صدور کارت اعتباری خود را ارائه نمایند.

کلیه حقوق متعلق به بانک سرمایه است